Kolimator myśliwski

Kolimator myśliwski | Kolimatory ASG

Kolimator jest to urządzenie optoelektroniczne, w którym wykorzystywane jest zjawisko kolimacji, a więc przetwarzania strumienia światła rozproszonego w wiązkę zbieżną. Wiązka ta pokrywa się z linią prawidłowego celowania. Celowniki tego typu poprawiają szybkostrzelność, przyczyniają się do oddawania bardziej precyzyjnych strzałów.

W przeciwieństwie do tradycyjnych układów celowania ( tj. muszka czy szczerbinka), ograniczają pole widzenia w minimalnym stopniu. Wadą celowników kolimatorowych jest zapotrzebowanie na zewnętrzne zasilanie ( bateria lub podświetlanie trytowe).

Urządzenia te możemy podzielić na profesjonalne otwarte, do zastosowań asg i lunetowe (kolimator myśliwski). Wszystkie powyższe cechują się możliwością celowania obuocznego, z paralaksą do nieskończoności. Celowniki  otwarte są bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, takie jak zarysowania powłoki refleksyjnej. Są też jednak zdecydowanie tańsze, ze względu na mniejsze użycie elementów optycznych do ich budowy. Urządzenia celownicze do zastosowań asg (lub po prostu kolimatory asg) są nieporównywalnie tańsze niż pozostałe typy tych urządzeń, ponieważ ich konstrukcja nie jest narażona na przeciążenia jakie występują podczas użytkowania broni palnej. Kolimator myśliwski (lunetowy)  posiada z reguły regulacje natężenia jasności plamki, czasami również i koloru plamki. Zastosowanie budowy lunetowej pozwala na użycie różnorakich dodatkowych funkcji takich jak powłoki antyrefleksyjnej na soczewkach, powiększenia obrazu, używania w bardzo jasnym otoczeniu oraz przy niesprzyjającej (deszczowej) pogodzie. Wszystkie omawiane urządzenia posiadają horyzontalną i wertykalną regulację położenia plamki na ekranie. Celowniki te mogą być montowane zamiast szczerbinki ( w broni krótkiej), przy zastosowaniu odpowiednich adapterów lub na szynach montażowych np. picatinny (uniwersalna szyna). Niewątpliwą zaletą profesjonalnych celowników myśliwskich jest żywotność na baterii sięgająca dziesiątek tysięcy godzin ( przeważnie jest to od 30000 do 50000 godzin). Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego sprzętu, warto zainteresować się wielkością plamki celowania wyrażonej w MOA ( minuta kątowa). Im mniejsza wartość tym lepiej. Odwiedzając nasz sklep można zauważyć, że cena urządzenia uzależniona jest od wielu czynników tj. rodzaj obudowy, zastosowanie materiałów optycznych, precyzja wykonania, jakość użytych materiałów oraz przeznaczenie (profesjonalne bądź amatorskie). Cena i w tym wypadku idzie w parze z jakoscią a nasz sklep posiada w swojej ofercie zarówno sprzęt profesjonalny jak i kolimatory asg.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl